Методичний кластер "Ідеї В.О. Сухомлинського в сучасному освітньому просторі":

Зроблено в Padlet

30 серпня  2023 року в рамках методичного кластеру « Ідеї Василя Сухомлинського в сучасному освітньому просторі»    педагоги  мовно-літературної, громадянської та історичної, мистецької галузей та предметів морального спрямування взяли участь у педагогічному Workshopі «Ідеї Сухомлинського як умова формування компетентностей школярів». Під час проведення заходу вчитель української мови та літератури  Нікуліна Т.В. провела паралелі між ідеями В.О. Сухомлинського щодо «Школи під голубим небом» і сучасними пленерними уроками з мови та літератури, поділилася  власними напрацювання. Тетяна Василівна акцентувала увагу слухачів на ідеї наскрізного процесу навчання й виховання та ідеї «педагогіки співробітництва»,  закладені  великим педагогом у Павлиській школі. Вчитель англійської мови  Вірван Ю.О. зазначила, що відштовхуючись від ідей великих мислителів-гуманістів минулого і джерел народного виховання, Василь Сухомлинський  сформулював педагогічну концепцію, яка має загальнолюдський характер, спирається на об’єктивні закони і закономірності, не пов’язані з кон’юнктурою та ідеологічними догмами.  Ключова реформа Міністерства освіти і науки України (НУШ) грунтується на провідній ідеї всього теоретичного доробку Василя Сухомлинського, утіленого у практику Павлиської школи: розвитку особистості шляхом впровадження особистісного підходу до організації навчання і виховання. Юлія Олександрівна продемонструвала практичне застосування інтерактивних вправ на розвиток загальнопізнавальних умінь та навичок, розвиток креативності, вміння прогнозувати. Творчими доробками щодо формування  компетентностей учнів на основі  ідей великого педагога поділилася вчителька музичного мистецтва Остапух Е.А.

30 серпня  2023 року в рамках методичного кластеру « Ідеї Василя Сухомлинського в сучасному освітньому просторі»  серед вчителів початкових класів відбулися творчі дискусії "Вічні цінності людини моїми очима і очима Василя Сухомлинського". Вчитель початкових класів Назарова О.В. розкрила реалізацію ідей В.О. Сухомлинського в концепції НУШ, презентувала своє бачення вічних цінностей дитини через практичну діяльність на уроках позакласного читання та проведену виховну роботу з гімназистами.        Сенченко Ю.Г. присвятила свій виступ важливості сімейного виховання, впровадженню педагогічного партнерства між вчителем, учнями, батьками. Між учасниками відбулася дискусія щодо основних напрямків  роботи, направлених на потреби учня в освітньому процесі, особистісному розвитку в процесі розвивального навчання.  Бахтєєва О.Л. присвятила свій виступ вихованню морально - етичних цінностей  очима Василя Сухомлинського  через практичну діяльність у НУШ.

29.08 відбулося засідання класних керівників за круглим столом "Платформа виховання за Василем Сухомлинським в контексті сучасності".
 Бас А.Г. звернула увагу,що ключова реформа Міністерства освіти і науки України, Нова українська школа грунтується на провідній ідеї всього теоретичного досвіду Василя Сухомлинського - розвитку особистості шляхом впровадження особистісного підходу до організації виховання і навчання.
Вчитель запропонувала педагогам переконатися у дієвості методу казкової терапії на прикладі уривку з байки Федра "Відповідь".
Практичний психолог Железняк Ю.О. ознайомила з особливостями впровадження педагогічних ідей В.О.Сухомлинського у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.
 Акцентувала увагу на необхідності не допустити,щоб ці діти переживали свою "неповноцінність", запобігти появі в них байдужого ставлення до навчання .
 Педагог - організатор Білозеров В.Г. запропонував переглянути присутнім відеозвіт про заходи ,які були проведені в 2022-23 році з нагоди 105 річниці В.О.Сухомлинського.

29 серпня  2023 року в рамках методичного кластеру «Ідеї Василя Сухомлинського в сучасному освітньому просторі»    педагоги  закладу здійснили віртуальні подорожі до музеїв та музейних кімнат В.О.Сухомлинського. Зокрема до  педагогічно-меморіального музею Василя Олександровича Сухомлинського в місті Павлиші,   педагогічно-меморіального музею Василя Олександровича Сухомлинського в місті Кропивницькому при КЗ «КОІППО імені Сухомлинського», музейної кімнати Василя Сухомлинського при Луцькій гімназії №14 та ін.

Читаємо Сухомлинського