Правовий всеобуч очима дітей

З метою поліпшення превентивного виховання, посилення профілактики злочинності і правопорушень серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів, покращення взаємодії міліції та учасників навчально-виховного процесу за навчальним закладом закріплені працівники відділу кримінальної міліції у справах дітей СКМСД КМВ УМВС  в Кіровоградській області

Капітан міліції

ВОВКОГОН СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ

Лейтенант міліції

САЄНКО МАРИНА МИКОЛАЇВНА

------------------------------------------------

"Закон захищає й оберігає передусім тебе, твою сім'ю, твоє щастя, майбутнє твоїх дітей".

(В.Сухомлинський)

Дитинство - особливий період у житті кожної людини, коли формується особистість, розвивається мислення, увага, набувається перший моральний досвід. Та дуже часто дорослі мають цілковиту владу над дітьми, маніпулюють ними, часто принижуючи їх гідність. Вони просто використовують дитячу необізнаність в тому, як захистити і відстояти себе, свої права.

Щоб мати можливість відстояти себе, свої погляди, права, сучасній дитині необхідно мати певні знання у правовому колі. Та не лише знання дадуть певність, в собі і завтрашньому дні, а й вміння використовувати набуті знання. Щоб мати  можливість іти твердо і впевнено , потрібно навчитись насамперед долати труднощі, володіти навичками спілкування з оточуючими, приймати нестандартні рішення.

Мета правового виховання учнів:

формування в них правової культури громадянина України, що складається передусім зі свідомого ставлення до своїх прав і обов'язків перед суспільством і державою, закріплених у Конституції України, з глибокої поваги до законів і правил людського співжиття, готовності дотримуватися й виконувати закріплені в них вимоги, що виражають волю та інтереси народу, активної участі в управлінні державними справами, рішучої боротьби з порушниками законів.

Завдання правової освіти та правового виховання:

• сприяти становленню активної позиції учнів щодо реалізації прав і свободи людини;

• надати основні правові знання, сформувати мотивацію та вміння, необхідні для відповідальної участі молоді в громадському житті;

• створити умови для набуття учнями досвіду громадянської дії, демократичної поведінки та конструктивної взаємодії

Нормативно - правові документи